Дорогоцінний камінь

Дорогоцінний камінь

Дорогоцінні камені - прекрасні мінерали, які використовуються для виготовлення ювелірних виробів. Але перш ніж виготовити ювелірні вироби, дорогоцінні камені повинні мати бездоганне огранювання та бути відполірованими. Надати благородного вигляду прикрасам може огранювання дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння, види якого опрацьовувалися століттями і мають свої особливості. Без огранювання самоцвіт буде здаватися простим каменем - непривабливим і скромним.

4 C дорогоцінних каменів

Колiр - color (Відтінок-тон-насиченість)

Всі природні дорогоцінні камені є унікальними у своєму кольорі. Щоб краще зрозуміти умови та бути в змозі визначити різні параметри кольору, важливо зосередитися на трьох речах, коли мова йде про дорогоцінні камені. Один і той же тип дорогоцінного каменю може мати різну інтенсивність кольору, відтінки, чистоту, насиченість та тон. Основними факторами, що визначають колір каменю, є: відтінок, тон і насиченість.

Відтінок описується як колір, що складається з 1 або 2 відтінків, основного і додаткового. Це колірна комбінація основного кольору каменя (жовто-зелений, синьо-зелений).

Тон - характеристика, яка описує, наскільки відтінок є «світлим» або «темним» в ідеалі найцінніший тон буде нейтральним, тобто не надто світлий i не надто темний, а скоріше десь посередині. Тим не менш, все залежить від дизайну ювелірних виробів, різні тони можуть виглядати більш привабливими, ніж інші, і іноді це є предметом смаку та особистих уподобань.

Насиченість це показник відсутності в кольорі каменю коричневих або сірих нот, які є природним забарвленням більшості копалин. Якщо камінь практично не має коричневого або сірого відтінку, то його насиченість вважають «живою» чи «сильною». Природно, чим колір чистіший, тим дорожче буде дорогоцінний камінь.

Ограновування дорогоцінних каменiв

Якість каменю визначається одним із найважливіших елементів - огранювання. З 18-річним досвідом у бізнесі ювелірних виробів і дорогоцінних каменів, ми охоплюємо якість ограновування, щоб максимально збільшити грацію кожного коштовного каміння. Відмінне огранювання буде відображати якість дорогоцінного каміння, пiдсилюючи колір, зменшуючи видимі включення і, насамперед, підвищуючи загальний зовнішній вигляд. Ми оцінюємо ограновування по 4 критеріям: чесне, добре, дуже добре і відмінне. Практично всі дорогоцінні камені, придбані в GLAMIRA, є або "дуже добре", або "відмінне". Ограновування каменів завжди вказується у розділі "відомості про виріб".

Чистота дорогоцінних каменiв

Чистота каменю - найважливіший, після кольору, фактор, що впливає на цінність каменю; її ступінь визначається наявністю включень та плям. Чим менші включення, тим краще класифікація, а дорогоцінний камінь буде цінніше. Ясність дорогоцінного каменю залежить від типу чистоти. Чистота AAA відноситься до дуже чистих каменів, а чистота AA - до напівчистих каменів. В ідеалі, деякі дорогоцінні камені будуть оцінюватися як якість AAAA, це означає, що застосовується максимальна чистота. Чистота дорогоцінного каменю завжди вказується у розділі "відомості про вирiб".

Дорогоцінне каміння визначається в каратах

Карат - це одиниця ваги, а не розміру. Ми хотіли б підкреслити це положення, так як багато хто думає, що камінь в один карат - це особливий розмір і що тому, наприклад, діамант в один карат і смарагд в один карат повинні виглядати однаковими за розміром. Але це не так. Якщо порівняти діамант в один карат з смарагдом в один карат з рубіном в один карат, то Ви легко переконаєтеся в цьому. По-перше, смарагд легше діаманта, а діамант легше рубіна. Це означає, що смарагд в один карат буде виглядати крупніше діаманта в один карат, а рубін в один карат буде виглядати дрібніше діаманта аналогічної ваги.

Дорогоцінне каміння

Смарагд

Сапфiр

Рубiн

Чорнi діаманти

Білий сапфір

Смарагд

Багатий і яскравий дорогоцінний камінь зеленого кольору, його назва походить від грецького “smaragdos”, що означає зелений камінь. Смарагд поряд з дiамантом, сапфiром і рубіном є одним з найбільш дорогих коштовних каменів. Так як матеріал чистого смарагдово-зеленого кольору зазвичай має багато вад, то ограновані камені хорошого забарвлення і без дефектів цінуються особливо високо. Цінність смарагдів оцінюється за допомогою 4С: колір, ограновування, чистота та карат. Однак для цих дорогоцінних каменів колір є найважливішим аспектом, що робить яскраві зелені смарагди найціннішими. Чистота є другим найважливішим критерієм. У міру того, що смарагди мають багато включень, чим прозоріший камінь, тим ціннішим він буде. В даний час ці камені в основному можуть бути знайдені в Колумбії, Замбії, Афганістанi, Австралії, Австрії, Бразилії, Мадагаскарi, Мозамбік, Намібії, Нігерії, Норвегії, Пакiстанi, Росії, Сомалi, Пiвденнiй Африцi, Іспанії, Швейцарії, Танзанії та США.

Він вважається "каменем щасливого кохання", оскільки пов'язаний із серцевою чакрою Вважається, що вони приносять мир, вірність, відданість, дружбу і співчуття. У Стародавньому Єгипті смарагд вважали символом вічного життя, даром Тота, бога мудрості, він був улюбленим дорогоцінним каменем цариці Клеопатри. Цілющі сили є іншою причиною, що робить смарагд таким винятковим. Вважається, що вони можуть працювати як антидоти, чистити організм від отрути або токсинів, допомагаючи видужати після інфекційних захворювань. Благодiйно впливає на серце і імунну систему. Вважається найкращим серед каменів для лікування очей та відновлення зору.

Стародавні греки вважали дорогоцінний камінь смарагд - символом безмежної любові і вірності, і присвячували його Богині любові і вірності Венері. Що робить смарагд одним з кращих варіантів для каблучок на заручини і на додаток до цього, традиційним каменем травня.

Сапфiр

Сапфір - синій або темно-синій корунд ювелірної якості, камінь дуже цінний, можна сказати вищого класу. Його назва походить від латинського "sapphirus", тобто синій. Один з самих твердих каменів на землі, по шкалі Мооса - 9.00, сапфіри поступаються лише діамантам і моасанітам. Серед 4 C (колір, огранювання, чистота і карат), які визначають цінність сапфірів, колір є найбільш важливою властивістю. Найбільш цінним сапфіром буде багатий яскравий синій колір, не надто темний і без сiруватого відтінку. Ці дорогоцінні камені сьогодні знаходяться в Шрі-Ланці, В'єтнамі, Китаї, Таїланді, Австралії, США, Мадагаскарі та Східній Африці.

Багато міфів і переконань оточують сапфіри. Древні перси вiрили, що небо було пофарбоване в синій колiр, щоб виглядати як колір сапфірів. Вони, як і раніше, головний королівський дорогоцінний камiнь в сучасності. В світі з'явилася ще одна легендарна прикраса - каблучка на заручини принцеси Діани. Кільце зроблено з білого золота і являє собою 18-каратний синій сапфір в оточенні 14 діамантів. Вважається, що сапфіри заспокоюють тривогу, заспокоюють нерви, роблять розум більш ясним. Вони пов'язані з чакрою горла, а це означає, що сапфіри можуть бути корисними для розуміння вашого внутрішнього Я. Забезпечуючи більш спокійні енергії, також допомагає Вам сконцентруватися і стати більш цілеспрямованим. В цілому, вплив каменю на організм позитивний, він здатний нормалізувати роботу практично всіх внутрішніх органів і сприяти зміцненню імунітету.

Сапфіри символізують прагнення, вірність і чисте кохання, що робить ці дорогоцінні камені ідеальним вибором для обручки. Це камінь тих, хто народився у вересні.

Рубiн

Один з чотирьох основних дорогоцінних каменів, разом з дiамантами, сапфірами та смарагдами, рубін отримав своє ім'я від свого кольору, від латинського слова “rubeus’’, що означає "червоний". Вони тісно пов'язані з сапфірами, оскільки обидва ці камені є корундовими. Рубіни - це один з найтвердіших каменів, що мають твердість 9.00 по шкалі Мооса, поступаючись лише діаманту та муасаніту. Цінність цих дорогоцінних каменів вимірюється 4 С, як і інші дорогоцінні камені - колір, огранювання, чистота і карат, включаючи їхнє місце походження. Найцінніші рубіни надходять у більш темний, багатий червоний колір, що носить назву "голубина кров", не містять жодних відтінків жовтого або синього кольорів. В даний час, рубіни можна знайти в М'янмі, Мадагаскарi, Непалі, Пакистані, Таджикiстанi, Танзанії, В'єтнамi і США.

З давніх часів рубіни називалися камінням любові та пристрасті, навіть вважаються афродізіаками, що приваблюють сексуальну активність. Забезпечують енергією та ентузіазмом, борються з втомою та виснаженням. Рубіни роблять розум ясним, поліпшують концентрацію уваги та підвищують мотивацію. Вважається, що ці дорогоцінні камені здатні вирішувати спори, маючи силу примирення та захищають від злих думок. Рубіни, як кажуть, володіють цілющими властивостями, так як вони пов'язані з серцевою чакрою, вважається, що вони очищають тіло і кров. Рубін відновлює сили, нормалізує артеріальний тиск.

Рубіни - камені для тих, хто народився в липні. Вважається одним з головних каменів, який вибирають для обручок, тому що символізує пристрасть та кохання. Традиційно даруються на 15-ту та 40-у річницю весілля.

Чорнi діаманти

Класифіковані як дорогоцінний камінь, натуральні чорні дiаманти абсолютно непрозорі, і саме це відрізняє їх від більшості дiамантiв. Вони вважаються цілком цінними, оскільки вони приголомшливо красиві і дорогі. Тим не менш, вони є більш доступними в порівнянні з іншими кольоровими діамантами.

Існують суперечливі міфи і переконання, коли справа доходить до чорних діамантів і що вони собою являють. Згідно з індійською легендою, вони являють собою Яму, Бога смерті. Проте італійська віра майже в прямому протистоянні, заявляючи, що це камінь примирення - так вважається, що чорний дiамант може допомогти зв'язати вільні відносини.

Карат - карат є одиницею ваги, за якою вимірюється дiамант. Різниця в ціні між різними продавцями є наслідком різних причин, наприклад, природно видобуті чорні дiаманти будуть дорожчими, але все ж таки дешевша альтернатива, ніж дiаманти іншого кольору. Чорні дiаманти часто важко відполірувати, що може вплинути на огранювання.

Ограновування - Природно видобуті чорні дiаманти дійсно виглядають дуже грубо, тому їх потрібно формувати за допомогою різних методів, і цей процес називається ограновуванням або поліруванням. Це робиться за допомогою тонкої беззубої циркулярної пилки, а дію "різання" виконує алмазний пил.

Чистота - Чистота каменю вказує на ряд недоліків або включень, присутніх в дiамантах, але коли справа доходить до чорних діамантів, це не так важливо, тому що вони не пропускають сонячні промені.

Колiр - Чорні алмази є свого роду парадоксом. Як стверджують гемологи, чорний колір діамантів виникає внаслідок появи в алмазі включень гематиту або графіту. Вони зобов'язані своїм кольором до графіту, який утворюється в кристалічній структурі під час формування алмазу. Природно, вони входять тільки в одну інтенсивність кольору, Fancy Black (фантазiйно чорнi).

Білий сапфір

Класифікується як дорогоцінний камінь, білі сапфіри можна іноді використовувати замість алмазів, не тільки із-за схожості, але й тому, що вони є більш доступними за ціною, тому що твердість білого сапфіру поступається лише дiамантам. За шкалою Мооса вони мають твердість 9. Для порівняння, дiаманти мають твердість 10. З огляду на це, цей дорогоцінний камінь є міцним і добре підходить для виготовлення ювелірних виробів.

Згідно з народними повір'ями, цей камінь приносить мудрість і силу духу, стимулює розкриття талантів і потенціалу, надихає людину жити чесно, залишаючись вірним власним ідеалам. Також, білий сапфір підходить для обіцянки між коханими, оскільки він символізує тих, хто повинен був відмовитися від усього заради один одного і, крім того, відбиває ревнощі на ранніх етапах шлюбу.

Карат - iснує різниця між дiамантами і сапфірами в цілому, коли мова йде про карат. Вони обидва можуть бути однаковими за каратнiстю, але вага буде різна, сапфір є важчим. Рекомендується, коли Ви сумніваєтесь, які карати ви повинні вибрати для білого сапфіру, вважайте, що це розмір у міліметрах.

Огранювання - майстерне огранювання здатне значно вплинути на ціну сапфіра. Важлива симетрія, правильні пропорції, відсутність механічних пошкоджень, відколів і ямок. Кожен ювелір буде встановлювати свої стандарти, коли справа доходить до огранювання сапфіра, і вони будуть прагнути орієнтуватися на колір каменю, щоб гарантувати якість, так як немає стандарту "ідеальне огранювання" для сапфірів в цілому.

Чистота - крім кольору на красу сапфірів може впливати і те, на скільки у них хороша чистота. Тобто як багато вони містять включень і тріщин, і на скільки сильно вони помітні неозброєним оком. Для сапфірів буває характерна наявність світлих голчастих включень рутилу, які іноді можуть створювати ефект «шовковистості» на поверхні огранованого каменю. Також в якості включень можуть бути вуалі газово-рідких включень або ж тверді кристалічні включення.

Колiр - саме відсутність домішок і визначає його безбарвність. Такий різновид нечасто зустрічається в природі, тому фахівцям доводиться піддавати сапфір світлих відтінків спеціальній термічній обробці. Ці камені називаються "безбарвними". Деякі з білих сапфірів мають дуже блідi відтінки синього, рожевого або жовтого кольорiв.