Перли

Перли

Перли утворюються в двостулкових морських і річкових молюсків. Це продукт аномального розростання внутрішнього шару молюска. Чужорідне тіло, яке виявилося в раковині, це може бути піщинка, частина водорості або живі мікроорганізми, мешканці дна, провокують утворення перлів. Ці частинки осідають на тонкій внутрішній сітці з конхиолина, речовина утворює каркасну сітку раковини. Тіло молюска не може виштовхнути чужорідний предмет і обволікає його речовиною арагонітом. Перлина складається з 1000 шарів, які і дають в результаті перламутровий відлив. Перли здатні позмагатися зі своєю красою тільки з сяйвом Місяця.

Розмір

розмiр перлiв визначається в міліметрах по їх діаметру . Чим більше розмір, тим вище ціна, але, коли мова заходить про розміри перлини, ціна може бути нерівномірною. Коли розмір досягає масштабу 8-9 мм та вище, ціни, як правило, збільшуються значно більше.

Форма

у природі існують 8 конфігурацій перлів: кнопка, крапля, груша, овал, півколо, коло, сфера, неправильна форма. Останню форму називають "барочними перлами". Симетричні сфери або симетричні краплі є одними з найцінніших форм. Розміри перлів, як правило, коливаються від 2 мм. до 16 мм. в діаметрі, і цей розмір виключно залежить від типу молюска, що вони утворюють.

Чистота

гарна якість з точки зору чистоти означає, що перли мають характерний перламутровий блиск, і на їх поверхні є різкі та яскраві відбиття. Чим довше формується шар перламутру, тим він стає товщим, і самi перли довше зберігаються. Товщина шару впливає на світіння. Чим товстіший шар, тим красивіша перлина.

Колір

перли мають різні кольори, від білого до чорного. Колір перлини залежить від молюска, усередині якого вона формується. На колір перлів впливає хімічний склад води, склад органіки і багато інших факторів. Колір перлин може бути білим, жовтим, золотистим, рожевим, синім, чорним, фіолетовим, а також переливатися всіма кольорами веселки.